• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Destek alma sürecindeki başarıyı belirleyen noktalar

Destek alma sürecindeki başarıyı belirleyen noktalar

imagesProje desteği almanızı sağlayacak belirleyici noktalarından ilki yenilikçi fikirleriniz olacaktır. Projenizi en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz, ihtiyaçlarınızı eksiksiz belirleyebilirsiniz; ancak fikriniz yenilikçi değilse destek alma ihtimaliniz azalıyor.

İkinci olarak projenizin altyapısı çok önemli. Gerekli personele ya da ihtiyaç duyduğumuz bilgi-tecrübeye sahip olup olmadığınız da destek alma sürecinde göz önünde bulunduruluyor. Desteklerin temel mantığı; rekabet, ihtiyaç gibi dış etkenler dahilinde zaten gerçekleştirilmesi zorunlu hale gelen yenilikçi projelerin, hayata geçirilmesi adına ödül niteliği taşımakta. Bu açıdan, fikriniz kadar personel ve alet teçhizat altyapınız da projenizde sorgulananlar arasında.

Üçüncü olarak projenizin ticarileşme potansiyeli taşıyıp taşımaması önemli bir etken. Çalışmanızı başarıyla tamamladınız, peki elde ettiğiniz ürünü kim kullanacak, hangi ihtiyacı karşılayacak, kimlere satacaksınız, bu soruların altını çok iyi doldurabiliyor olmanız gerekmekte.

Destek alma sürecinde çok fazla parametre etkili olabiliyor ancak temelde, saydığım bu 3 belirleyici noktayı başarıyla geçtiğiniz takdirde destek alma ihtimalinizin ciddi oranda artacağını söyleyebilirim.

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!