• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Dijital medyada başarılı olma ölçütü nedir?

Dijital medyada başarılı olma ölçütü nedir?

digitalmedia1Başarıya ulaşmak için ne iş yaparsanız yapın değişmeyen tek şey var: Çalışmak. Bu sporda, tiyatroda, sinemada, siyasette hep aynıdır; ne kadar çok çalışırsanız başarınızda o kadar artar. Sistemli ve doğru bir yöntemle çalışmaya koyulduğunuzda hayatın her alanında başarılı olmanız mümkün. Medyada da başarı için gerekli olan temel kriter doğru ve sistemli çalışmak.

Burada çalışmanın dışında önemli bir nokta daha var: Dijital medyada başarılı olmak istiyorsanız geleneksel medyayı çok iyi bilmelisiniz. Çünkü yeni medyaya geçişle birlikte sadece ortam değişti. Haberciliğin özü, kuralları ve ilkeleri yeni medyada da varlığını sürdürüyor. Başarılı ve kaliteli habercilik yapmak için mesleğin temelini oluşturan meslek kuralları ve etik ilkelerden taviz verilmemelisiniz.

Dijital medyada başarılı olmak için iyi bir eğitim almak, dili çok iyi kullanmak ve haberciliğin özünü çok iyi kavramak gerekiyor.
Doğru haberleri tarafsız bir gözle sunarak insanlara bilgi aktarmak başarıya götüren bir başka kilit nokta.

İnternet üzerinden yayın yapan yüzlerce haber sitesi var, başarıya ulaşmak için bu sitelerden bir farkınızın olması gerekiyor. O nedenle farklılaşmanın yollarını aramalısınız. Bunun için kimsenin ulaşamadığı haberlere ulaşabilirsiniz ya da kimsenin yayınlamaya cesaret edemediği haberleri yayınlayabilirsiniz. Bunlar da size başarıyı getirecektir.

Haberci her yerde habercidir. Haberi ister kâğıda aktarsın ister kameraya konuşsun isterse de internet üzerinden haberlerini insanlara aktarsın gazeteciliğin temel kuralı olan 5N1K hiçbir zaman değişmez.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!