• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Markalar sosyal medyayı nasıl kullanmalı?

Markalar sosyal medyayı nasıl kullanmalı?

Photo_DigitalMediaTürkiye’de Ağustos 2013 itibariyle 27. 4 milyon internet kullanıcısı var. Bunların yaklaşık 18, 19 milyonu 35 yaşın altında. Burada tüketim hacmi tüketim gücü çok büyük bir kitleden bahsediyoruz.

Bu kitle haftada 18 saatini internet başında, ekran karşısında geçiriyor. Dolayısıyla markalar bir şekilde bu kitlenin olduğun yerde var olmak zorundalar.

Bu kitle ile iletişim kurulabilecek önemli alanlardan biri de sosyal medya. Türkiye sosyal medyada en çok zaman geçiren 4. ülke konumunda. O nedenle sosyal medya markaların tüketicilerle buluşabilecekleri çok değerli bir ortam; ancak bu ortamda dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü sosyal medya bir anda binlerce, milyonlarca kişiyi etkileme gücüne sahip bir araç. Dolayısıyla orada yaptığınız her hamleyi, işin uzmanıyla birlikte, dikkatlice kurgulamanız gerekiyor.

Sosyal medyanın güçlü etkisi kurumunuzun lehine olabileceği gibi aleyhine de olabilir. Yapacağınız küçük bir hata bir anda tüm marka değerinizi ve itibarınızı sarsabilir. Bu tür kazalar yaşamak istiyorsanız iletişim stratejisini çok iyi planlayın.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!