• 1401 WISE
  • 5183 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Teknoloji yakın gelecekte nasıl şekillenecek?

Teknoloji yakın gelecekte nasıl şekillenecek?

binary_6‘Network sociality’ adı altında 50 milyar cihazın birbiriyle konuşulacağına dair bir söylenti var. Artık tüm cihazlar bir birine bağlanabiliyor. Dolayısıyla bu dünya içerisinde bizlerin gideceği nokta da belli: Teknolojinin en tepe noktası. Ülke olarak da bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Katıldığım bir panelde özellikle yeni doğan çocukların teknolojiyle beraber doğması ve teknolojiyi kullanması örneği gösteriliyordu. 6 aylık bir çocuk, elinde bir dergi, dergideki resmi büyütmeye çalışıyor tabletlerde olduğu gibi. Dolayısıyla böyle bir yeni nesil var.

Diğer tarafta birleşme çok ağır şekilde ilerliyor. Aşağı yukarı dünya nüfusunun yüzde 50’si şehirlerde yaşamaya başladı. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde de yaklaşık 1 milyar kadar insan da orta sınıf kademesine yükselecek. Dolayısıyla gelir düzeyleri artacak.

Bunların hepsini toplayıp bir araya getirdiğiniz zaman inanılmaz bir teknoloji tüketiminin gerçekleşeceğini öngörebiliriz. Bu teknoloji tüketiminin arka tarafında altyapı var. Altyapı dediğimiz şey de aslında network. Network dediğimiz şey ise her şeyin her şeyle konuşması. Dolayısıyla böyle bir dünyanın içerisine giriyoruz. Turkcell ve diğer operatörler de bu dünyanın içerisinde yer alacak.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!