• 1401 WISE
  • 5183 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Telekom sektörünün gelişimi için nasıl bir yol izlenmeli?

Telekom sektörünün gelişimi için nasıl bir yol izlenmeli?

14104_540Türkiye’nin telekomünikasyon sektöründe dünya ile rekabet edebilmesi için öncelikle bu alanda faaliyet gösteren firmaların önündeki engeller kaldırılmalı. Bu engeller ortadan kaldırıldıktan sonra da firmalar teşviklerle desteklenmeli.

Telekomünikasyon sektöründe faaliyet yürüten firmalar bugün yatırım yapmak istedikleri halde önlerine çeşitli engeller konuluyor. En önemlisi de altyapı konusunda geçiş haklarının verilmesi ve bu alanda haksız rekabetin ortadan kaldırılması gerekiyor.

Tüm dünya internet hızlarını attırmak için yatırımlar yaparken bizde hala altyapı kurma ve altyapı paylaşımı konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Fiber internetin yaygınlaşmasının Türkiye’ye çok ciddi katkıları olacak. Örneğin, bugün Türkiye’de bir Google ya da bir Facebook gibi internet girişimleri çıkmıyor. Çünkü telekomünikasyon altyapısı bunun için yeterli değil.

Dünyada internet projeleri hızla artarken, Türkiye ciddi bir genç nüfusu olmasına rağmen dünya markası olabilecek projeler üretemiyor. Güçlü bir telekomünikasyon altyapısı Türkiye için önemli fırsatları da beraberinde getirecektir.

Bugün yaşanan sıkıntılar, sorunlar muhakkak bir çözüme kavuşacaktır. Çözümle birlikte yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen internet girişimcileri önemli projelere imza atacaklardır.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!