Technolera ile doğru adımlar atıp hızlıca başarıya ulaşmak mümkün

04 Mayıs 2017 | Etiketler:

Wise TV’ye konuşan Technolera Kurucu Ortağı Altan Atabarut, Technolera olarak müşterilerine ne tür çözümler sunduklarını ve faydalar sağladıklarını anlattı.

Technolera olarak yapmış oldukları analizlerde tek kişilik girişimlerin çok başarılı olmadığına dikkat çeken Atabarut, “One Man Show, tek kişilik bir aksiyon. Mümkünse 2 ya da 3 kişi olmak çok avantajlı. 3’ten sonra kalabalıklaştığınız zaman da problemler ortaya çıkıyor. Yaptığımız testlerle ölçtüğümüz gibi psikometrik değişkenlerle insanların davranışlarını ön görebiliyoruz. Böyle olunca 3’ten fazla insan bir araya geldi mi çeşitli problemler, kavgalar ve uyumsuzluklar ortaya çıkıyor. Bir kişinin diğerleri üzerinde daha baskın görüşlü olması, bir kişinin daha strese ve oluşabilecek finansal problemlere veya zorluklara katlanamıyor olması gibi şeyler ortaya çıkabiliyor. 3-4 kişiden fazla bir ortaklık söz konusu ise ciddi anlamda problemler, bir arkadaşın yarı yolda kalması, ayrılmak zorunda kalmak, kavga edip ortadan ikiye ayrılmak gibi şeylerle sonuçlanabiliyor.” dedi.

“KREDİ SKORU GİRİŞİMCİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Kredi skoru dediğimiz şeyler girişimciler için de çok önemli” diyen Atabarut sözlerine şöyle devam etti: “Kendi finansalını yönetemeyen bir insana kimse yatırım yapmak istemiyor. Hayatı boyunca hiç kendi aile bütçesini yapmamış, sonra dönmüş bir şirket bütçesi yapmak isteyen bir insana, kimse 1 milyon dolar vereyim demez. Türkiye’de yatırım ortamı biraz enteresan. Darbeler oluyor, sık sık seçimler oluyor. Seçim öncesi, seçim sonrası derken ciddi anlamda problem oluyor. Bu dalgalanmalar girişimleri ok ciddi anlamda etkiliyor. Diyelim ki girişim bunlardan sıyrıldı. İyi bir ekibiniz var, ekonomik problemlerden de sıyrıldı büyümeye başladı vesaire, Türkiye yatırım yapılabilir bir ülke seviyesinde değil. Böyle olunca şirketinizi, Hollanda, İngiltere gibi bir yere taşıyıp orada gözükmeniz lazım. Bunu yapabilmek için de avukat, muhasebeci gibi çeşitli ihtiyaçlar oluyor. Bunlar olmazsa yine yarı yolda kalıyorsunuz. Tam da bu esnada girişimcilere yardım etmek ve onlara destek olmak ihtiyacı doğuyor. Technolera olarak biz burada onların kollarına giriyoruz ve doğru adımlar atarak başarıya hızlıca ulaşmalarında yardımcı oluyoruz.”

 

 

 

 

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;