• 1401 WISE
  • 5184 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin Tunç, Digital Signage teknolojisinin doğru ve etkin kullanımı hakkında önemli bilgiler verdi.

Teknolojinin ilerleyişi ile birlikte ekran fiyatlarında önemli bir düşüş yaşandığını belirten Tunç, firmalara daha rahat sahip olabildikleri Digital Signage teknolojisinin doğru ve etkin kullanımı hakkında şöyle önerilerde bulundu:

“Daha önce Digital Signage teknolojisinde ilk yatırım maliyetinin yüksek olduğundan bahsetmiştik. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birlikte geçtiğimiz yıllara göre teknoloji artık daha kolay ulaşılabilir ve pek çok satın alabildiği bir noktada. Dolayısıyla firmalar eskiye nazaran artık daha rahat edebiliyorlar, daha iyi bir bütçeleri var. Tabi ekran fiyatları da oldukça makul bir fiyatta artık. Dolayısıyla burada doğru ekranda doğru içeriğin olması çok önemli. Örneğin insanların hızlı hareket ettiği bekleme süresinin çok az olduğu yerlerde içeride yayınlanan içeriklerinde daha kısa süreli ve mesajı bir veya 2 saniyede verebilen içerikler olması gerekiyor. Ve bir de içeriklerin dönemsel olarak güncellenmesi gerekiyor. Çünkü bir süre sonra insanların alışkanlık haline gelip her zaman ayni içeriklerin olduğu hissine kapılmaması lazım. O nedenle güncel içerikler ve doğru mesajlarla insanların daha çok dikkatini çekebilecek, onlara fayda sağlayabilecek içerikler ile sistemin desteklenmesi gerekiyor.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!