Emerson data center alanında kullanıcıya ne tür hizmetler sunuyor?

22 Ekim 2015 | Etiketler: , ,

Emerson Ürün ve Veri Merkezi Satış Direktörü Atilla Görmüş, Emerson olarak data center alanında sektörde sundukları çözümleri Wise TV’ye anlattı.

Yıllık cirosu 25 milyar dolara yakın olan Amerika’nın ilk 100 şirketi arasında olan bir Amerikan şirketi olan Emerson’un, data center dahil diğer birçok sektöre hizmet verdiğini belirten Görmüş: “Kesintisiz güç kaynağı, klima ürünleri, kabinetler, büyük fabrikalar için endüstriyel otomasyon ürünleri, son kullanıcı için evdeki çöp öğütücüsü gibi ürünleri de mevcut.  Geliştirdiği kendi ürünlerini piyasaya süren ve tamamen mühendislik altyapısı ile ilerleyen bir şirket Emerson. Bizde Türkiye’de onun bir birimiyiz. Büyüklüğe baktığımız zaman Türkiye’de de 70 milyon dolarlar seviyesinde bir şirketiz. UPS, kesintisiz güç kaynağı, klima ve kabinetler satışını ve servisini yapıyoruz” dedi.

Emerson’un veri merkezi alanında ciddi bir yere sahip olduğunun altını çizen Görmüş: “Özellikle veri merkezinin enerji sürekliliğini sağlayan kesintisiz güç kaynaklarını üretiyor ve servisini veriyor. Veri merkezlerinin soğutma ihtiyacını karşılayan klima teknolojileri üretip satıyor ve servisini veriyor. IT ekipmanların içine serverların  konulacağı kabinetleri üretiyor. Buna ilave olarak bu IT ekipmanlarının yönetimi sağlayan data center yazılımları satıyor. Dolayısıyla komple baktığınız zaman bir data center ihtiyacının %50,  %60’ını sağlayan ürünleri üretip servisini veriyoruz. Aslında data center dediğimizde akla Emerson geliyor. Emerson’suz bir data center çözümü olması çok mümkün gözükmüyor” şeklinde konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;