• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, endüstri 4.0’ın mobilite çözümlerini ne yönde etkilediğini Wise TV’ye anlattı.

Kendi iç yapısından dolayı en başta etkilenenlerden biri Panasonic olduğunu ve önce kendi söküklerini dikerek daha sonra müşterilerine bunları yansıttıklarını söyleyen Ortakaya, “çünkü bizde bir üretim şirketiyiz. Robotix konusu en önemli gündem maddesi. Kendi müşterilerimiz açısından şu şekilde bakıyoruz, işin mobilite bacağını nasıl daha efektif hale getirebiliriz? Çünkü müşterilerimiz üretim yaparken bugüne kadar çok daha eski geleneksel yöntemlerle data akışını sağlıyorlardı. Ama bugün arka taraflarda SAP, Oracle gibi IRP sistemlerinin dışında çok fazla datanın her yerden ulaşılabildiği, ölçümlenebildiği bir dünya var. Endüstri 4.0’ın da verdiği en önemli mesaj aslında o. Bunu nasıl sağlarsınız? Öncelikle datayı her dakka her yerden toplayabilmek gerekiyor. Aksi halde arka tarafa yaptığınız yatırımların hiçbir anlamı yok” dedi.

Panasonic firması müşterilerine hiçbir zaman kopmayan bağlantı, düştüğünde kırılmayan ve böylece iş akışının sekteye uğramadığı verimlilik öneriyor.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!