• 1401 WISE
  • 5183 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan: Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı gayrimenkuldür

“Enerjimizin yüzde 75’ini ithal ediyoruz. Pamuğumuzu, buğdayımızı ithal ediyoruz. Dünya çapında markalarımız yok. İş gücümüz çok kaliteli değil, mühendislik ve patentler alanında çok ciddi çalışmalarımız yok. Türkiye’nin elinde bir turizm var…

“Turizmin dışında Türkiye’yi batıya taşıyacak hatta batının ötesine taşıyacak elimizde başka ne var, diye baktığımızda gayrimenkul dışında çok ciddi talepler alabilecek imkanların olmadığını görüyoruz”

“Türkiye’nin gayrimenkulü petroldür. Arap dünyası için petrolün önemi neyse Türkiye için de gayrimenkulün önemi o. Türkiye marka değerini yükseltirse Türkiye’de marka değeri yüksek şehirler yapılabilirse Araplar, Ortadoğu, Asya, Balkanlar, Kafkasya ülkelerinden Türkiye’ye akın olacaktır

Dünyada gayrimenkul pazarı 1 trilyon 100 milyar dolarlık bir pazar. Bu pazarın içinde Amerika’nın payı 80 milyar dolar. Türkiye’nin payı ise yıllık, 3 milyar dolar”

“Türkiye’nin şehirlerinin marka değerini yükseltelim, Türkiye’nin mimarisini, şehircilik anlayışını geliştirelim ve yurt içindeki gayrimenkullerimizi yurt dışına pazarlayalım”

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!