‘İndra’nın en büyük hedefi insanların hayatını kolaylaştırmak’

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi 2014 bu yıl Conrad Otel’inde gerçekleşti. Zirvenin katılımcılarından Indra IT Manager Ahmed Al-Nawafleh Wise TV kameralarına hedeflerinden bahsetti.

48 bin çalışanı olan İndra şirketinin dünyanın bir çok ülkesinde toplam 138 ofisi bulunan firmanın sektörün iddialı merkezlerinden biri. Avrupa’da da en büyük firmaları arasında gösterilen Indra’ şirketinde yıllardır görev yapan IT Manager Ahmed Al-Nawafleh ‘Birçok sektörümüz var. Finanstan tutun sağlıktan tutun lojistikten tutun şuan da mesela Türkiye’de devam eden hızlı tren projemiz var. Kıbrıs’da elektronik pasaport projemiz var. Daha bir çoğu da mevcut seçim gibi çok değişik ve fazla sektörümüz var. ‘ dedi.

Türkiye’de hedeflediklerinin şehri ve insanları rahatlatmak olduğunu söyleyen IT Manager Ahmed Al-Nawafleh ‘Teknolojiyi insan için kullanacağız sadece bilgisayarda kalan teknoloji bizim için bir şey ifade etmiyor. Bir bilgi var biz bu bilgiyi alıp teknoloji ile işleyip insanlara hizmet olarak sunmalıyız.

Bu durumu örneklendirelim mesela bir yere gidecek olursam mesela İngiltere’ye ilk başta ne yaparım? Hangi otele gideceğimi nasıl gideceğimi otelde nelerin olduğunu etrafında nelerin olduğunu şehir de nerede eğlence mekanlarının olduğunu müzelerin nerede olduğunu veya o müzeleri sanal gezmem mümkün etmemiz lazım. Bu tür şeyler insanlara hem refah hem rahatlık sunar.’dedi

İstanbul’un ulaşımına da değinen Ahmed Al-Nawafleh İstanbul’un ulaşımı çok karmaşık ve kalabalık olduğunu ve rahatlatılmaya ihtiyacı olduğunu söyledi ve ekledi ‘ Bizim projemizden bahsedecek olursak İstanbul’un trafiğini rahatlatmaya yönelik. Mesela düşünün e5’de TEM’de şerit bu şeriti ayırırsanız sadece toplu taşımaya ve iki üç özel firma için o zaman o arabaların sayısını azaltmış olur ve insanları toplu taşımaya teşvik etmiş oluruz.’ dedi

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;