NoviCor hangi Ar-Ge teşviklerinde danışmanlık hizmeti veriyor?

15 Temmuz 2015 | Etiketler: , , ,

Wise TV kameralarına konuşan NoviCor Technology Partners Kurucu Ortaklarından Özerk Şener, NoviCor’un hangi Ar-Ge teşviklerinde danışmanlık hizmeti verdiğini anlattı.

Şener: “Ar-Ge teşviklerinde birkaç parametre bulunuyor ancak en önemlilerinden biri kamu hibe programları diyebiliriz. Kamunun Ar-Ge ile ilgili desteklerine baktığımızda hibe programları teşvik ve istisnalar olarak iki ana başlıkta toplanıyor. Her iki mekanizma da birbirini destekliyor ve birbirleri için pozitif bir geri bildirim sağlıyor” dedi.
Özerk Şener ayrıca: “Ar-Ge merkezi ciddi bir istisna mekanizması ve bu istisna mekanizması içerisinde Ar-Ge hibe programlarından yararlanıyor olmak kamunun beklentileri arasında. Çünkü bu hibe programları, kamunun hedefleri doğrultusunda; kurumun Ar-Ge projeleri gerçekleştirdiğini bir anlamda tescil etmiş oluyor” dedi.
Şener son olarak: “Özellikle TÜBİTAK ve Avrupa Birliği fonları başlıca hibe programlarıdır. Kurumun yaptığı Ar-Ge çalışmalarının patent ve fikri mülkiyet olarak tescillenmiş olması, Ar-Ge personelinin niteliğinin artırılmış olması ve bununla ilgili hedefler konması önemli göstergeler arasında” şeklinde konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;