Uğur Okulları teknolojik değişime adapte oldu mu?

Uğur Okulları Genel Müdürü Lokman Durak, Uğur Okullarının teknolojik altyapısına değinerek nasıl teknolojik değişime nasıl adapte olduklarını Wise TV’ye anlattı.

Hayatımızın bir parçası olan teknolojinin, bugünden yarına değişen bir sistem olduğuna vurgu yapan Durak: “Şu bir gerçek ki artık teknoloji olmadan eğitim-öğretim faaliyetini hiç bir kurum yapamaz biz de keza yapamayız. Zaten biz de bunun bilinciyle Uğur Online’ı oluşturduk ve geliştirmeye devam edeceğiz. Teknolojik altyapı sürekli genişleyerek devam edecek, sınıfların ve okulların altyapısı buna göre yapılacak” dedi.

Uğur Okulları’nın gelecek 2 yıl içerisinde var olan okulları yerine teknolojik altyapısı ile gelişmiş daha nitelikli yeni kampüsler kurarak eğitime devam edeceklerini belirten Durak: “2 yıl içerisinde devre dışı bırakmayı planladığımız okullarımızın yerine anaokulundan liseye kadar yeni okullar yeni kampüsler oluşturarak yolumuza devam edeceğiz ve bunların altyapısı da tabi ki ona göre hazırlanacak. Teknolojide her yeniliği takip etmemiz lazım, hem veli için hem öğretmen için hem de okulun bütünü için gelişime açık bir bakış açısıyla ilerlememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;