• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Uğur Okulları Genel Müdürü Lokman Durak, öğrenciler adına dijital ortamda geliştirdikleri yeni nesil çalışma alanlarını Wise TV’ye anlattı.

2015-2016 yılı içerisinde Uğur Online eğitim platformu ile öğrencilerin içerik ihtiyacını çok rahat bir şekilde dijital ortamda karşılayabileceklerine dikkat çeken Durak: “Uğur Online eğitim platformu bizim daha önceden başlattığımız Uğur teknik biriminin oluşturduğu Uğur TV ile Uğur Vidoku’nun birleşmesi ile oluşturuldu. Uğur Online eğitim platformu 2015-2016 öğretim yılı içerisinde bizim öğrencilerimize hazır vaziyette. Uğur Online’ın içinde yılların birikimi ile çekilmiş, müfredat her değiştiğinde yenilenmiş ders anlatım ve soru anlatım videoları, sınavlar ve testler var. Ayrıca “Bir sorum var” diye bir sistem kurduk, öğrenci bu sistemle her sorusunun cevabını rahat bir şekilde alabilecek” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda yakın zamanda hayatımıza girecek olan ve yine öğrenciler adına, onları yönlendiren Uğur Raunt adlı bir proje geliştirdiklerinin altını çizen Durak: “Yeni nesil üniversite hazırlık yapacağız. Yani hibrit bir modelle hem yayın hem teknoloji birleşecek. Yayın ile dijitalin birleştiği ortak bir yapı oluşacak ve daha önceden bahsetmiş olduğum kişiye özgü eğitim modelini burada yaşayacağız. Öğrenciyi önce birebir tanıyan, sonra planlayan, daha sonra yönlendirerek üniversiteye hazırlayan bir sistem geliyor. Uğur Online’ın içindeki bütün platform bu sistemin içerisine yerleşecek” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!