• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Akıllı cihaz teknolojilerinin en son yeniliklerinden profesyonel ekranlar Türkiye’de yaygınlaşıyor.

Büyük ekran üreticilerinin son yıllarda üretimine başladığı profesyonel ekranların kullanımı Türkiye’de de yaygınlaşıyor. Özellikle iş dünyasında kurumların tercih ettiği profesyonel ekranlar, TV ekranlarından farklı olarak uzaktan yönetilebiliyor ve zengin içerikleri en etkili şekilde sunabiliyor.

Uzun süreli kullanıma uygun, özel soğutma sistemleri olan, toza ve sıcaklığa karşı dayanıklı ve özel yazılımlar ile internet üzerinden uzaktan yönetilebilen profesyonel ekranlar ile güncel teknolojik ürün kullanımının 2016 yılında Türkiye’de zirveye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Günümüzde akıllı cihaz olarak tabir edilen telefon, televizyon ve tabletler gibi profesyonel ekranların da birer akıllı cihaz olduğunun altını çizen iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin “Biz bu cihazlara uzak erişim yoluyla donanım seviyesinde müdahale gerçekleştirebiliyoruz. Profesyonel ekran dendiğinde 50.000 saat kullanım ömrü olan dayanıklı, ortamın toz, ısı ve ışık seviyesinden etkilenmeyen ve performanslı çalışan, merkezi yönetim ile uzak erişimle yönetilebilen ve kurumsal hizmete tabi olan ekranlar diyebiliriz” diye konuştu.

Profesyonel ekranların tek merkezden yönetildiği için birden fazla lokasyonda konumlandırılarak yayın gerçekleştirilebildiğine dikkat çeken Şahin, “Tek bir merkezden bu ekranlar yönetilebiliyor. Aynı anda aynı içerik tüm ekranlara gönderilebiliyor. Ekranların içerikleri uzaktan takip edilebiliyor veya ekranlar kapatılıp açılabiliyor. Dolayısıyla bu özellikler kuruma operasyonel bir kolaylık sağlıyor ve oluşturmak istediği kurumsal yüz iletişim stratejisini bu ekranlar sağlamış oluyor” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!