Bankacılık sektöründe yeni kariyer fırsatları neler?

20 Mart 2013 | Etiketler: , , , ,

Pen, rulers, magnifier, paper-clips and calculator (in blues)Türkiye’nin uluslararası piyasalara eklemlenmesi ve istikrarlı bir biçimde büyümesiyle beraber Türkiye’de birçok alanda kariyer fırsatları oluştu. Bunun en başında bankacılık sektörü geliyor. Çünkü bankacılık sektörü bu büyümeden en çok yararlanan sektörlerden biri oldu.

Bankacılık sektörünün oyuncuları bu süreçte Türkiye’ye ilgi gösterdi yeni alımlar yaptılar. Bu nedenle üniversiteden yeni mezun olan arkadaşlar için yeni bir kariyer fırsatı oluşturduğunu düşünüyorum. Burada çalışılabilecek alanlar çok geniş alanlar. Şubelerden başlayıp genel müdürlüğe kadar çok ciddi bir yelpaze mevcut.

Burada çalışmak isteyen arkadaşlar öncelikle kendi kişisel özelliklerini dikkate almalılar. Aksi durumda başarısız olurlar. Yeni bankacılık sektöründe gözde alanları şöyle sıralayabiliriz: Şubecilikte; Ticari Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı… Ürün geliştirme tarafında yer almak kariyer açısından çok önemli. Bundan sonraki dönemde özellikle ve özellikle bankacılık içerisinde finansal kurumlar alanında çalışmanın çok ciddi kariyer fırsatı olacağını düşünüyorum. Bu hem bankacılık içinde hem de reel sektör içerisinde kariyer fırsatı oluşturacaktır. Katma değere ne kadar yakın olursanız ve o katma değere katkıda bulunursanız kariyerinizin önü açık olacaktır.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;