Çözüm Kumbarası Platformu genç girişimcilere ne sağlıyor?

cozumkumbarasiÇözüm kumbarası, gençlerin fikirlerini geliştirdiği, her aşamada onların elinden tutacak, ihtiyaç duydukları desteklere ulaşmalarını sağlayacak bir platform.

Çözüm Kumbarası Platformu’na dahil olmak isteyen girişimci adayların öncelikle fikirlerini kendi işlerini yarayacak bir formata dönüştürerek ifade edebilmeleri gerekiyor. Bu platform girişimci adaylara ilk olarak daha katılım aşamasında fikirlerini toparlamalarına yardımcı oluyor.

Çözüm Kumbarası katılımcıların, kendileri gibi sosyal girişimcilik ya da teknoloji alanına meraklı, o alanı desteklemek isteyen ya da bir şeyler yapmak isteyen kişilerle bir arada olmalarını sağlıyor. Sosyal girişimcilik fikri olan yüzlerce girişimci ile fikir alışverişi yapma ve fikirlerini geliştirme imkânı sunuyor.

Bu bir yarışma süreci olduğu için sonuçta en başarılı 3 adayın seçilmesi gibi bir boyutu var. Ama adaylar elensin ya da elenmesin, projelerinin tanınırlığı artacak ve kazanan 3 aday mali anlamda desteklenerek fikirlerini hayata geçirme imkânına kavuşacaklar. İlk üçe giremeyen girişimciler de network’ünü geliştirecekler bu da aslında önemli bir kazanım. Birçok yatırımcı onların projelerini görecek ve belki de aralarından bazılarına finans desteği sağlayacaklar.

Sonuç olarak baktığımızda Çözüm Kumbarası Platformu genç girişimcilere birçok açıdan yarar sağlıyor. O nedenle bu platforma katılan girişimciler önemli avantajlar elde edeceklerdir.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;