Dijital pazarlamada kariyer yapabileceğiniz alanlar

4-nonprofit-fundraising-tips-digital-benchmark-report-part-2Dijital pazarlamada özellikle yeni mezun arkadaşlar için birçok kariyer fırsatı var. Birçok farklı alanda kariyer yapmanız, büyük şirketlerde işe başlamanız veya kendi şirketinizi kurmanız mümkün.

Arama motoru optimizasyonu; firmaların ürün ve hizmetleriyle alakalı anahtar kelimelerde Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmaları için yapılan çalışmaların bütününe verilen bir isim. Bu alanda özellikle Türkiye’de yetişmiş personel sayısı çok az. Çünkü üniversitelerde hala gösterilen bir ders değil, kuralları tamamen her gün yeniden gelişiyor. Bu alanda çalışmak isteyen arkadaşlar Türkiye’de internet penetrasyonunun gelişmesi ve e-ticarette ciroların yükselmesiyle beraber kendilerine çok iyi iş olanakları bulabilecekler.

Arama motoru reklamcılığı; Google ve diğer arama motorlarında ücretli olarak anahtar kelimeleri reklam vermekle oluşan bir format. Dolayısıyla arama motorları reklamcılığında da arkadaşlar ilgili sertifikasyon sınavlarını geçip ilgili konularda tecrübe kazanıp piyasada çalışabilir duruma gelebilirler.

Medya planlama; özellikle Türkiye’de kaliteli içerik sitelerinin gelişmesiyle beraber insanlar dikey içerik sitelerine çok fazla önem vermeye başladılar. Bu tür içerik sitelerinde reklamlarının satılması, planlanması, reklam verenlere farklı projelerin sunulmasıyla alakalı medya planlama alanında da kariyer yapabilirsiniz.

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;