‘KOBİ’ler prodüksiyona ağırlık vermeli’

indexcameraspeelTeknolojik gelişmelerle birlikte prodüksiyon çalışmalarında imkanlar arttı ve buna ters oranda maliyetler düştü. Artık çok küçük bütçelerle dahi kaliteli çekimler yapılabiliyor. Montaj konusunda da yeni programlarla görüntü kalitesini arttırmak mümkün.

Diğer yandan sosyal medyayı kullanarak çektiğimiz videoyu kitlelere rahatlıkla ulaştırabildiğimizi görüyoruz. Bu durum tanıtım ve reklam konusunda bütçe sıkıntısı yaşayan KOBİ’ler için önemli bir fırsat.

KOBİ’ler ürünlerinin tanıtım filmini yapabilirler. Örneğin, bir ürünün yapım aşamasından dağıtımına kadar süren her safhanın filmi yapılabilir. Hazırlanan kısa tanıtım filmler sosyal medya aracılığıyla kitlelere ulaştırabilir. Böylece ürün ve marka bilinirliği artırılmış olur.

Söz konusu imkânlar ve gelişen teknolojilerle birlikte maliyetlerin düşmesi KOBİ’leri harekete geçirmeli. Birkaç video çekip web tv sayfayı açmak artık çok kolay. İnternetten kolayca ulaşılabilen ve pratik biçimde kendine tanıtan KOBİ’ler rakiplerine oranla bir adım öne fırsatını yakalamış olacaklar.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;