Markalar dijital medyada nasıl var olmalı?

15 Mart 2013 | Etiketler: , , , , ,

social-media

Dijital pazarlamayı çok iyi kullanan markalar var. Bunlar, genelde internet firmaları. Var olma sebepleri olan bu medyaya gereken yatırımı yapıyorlar.

Alışılmış, klasik yöntemleri kullanarak denetim mekanizmasına ters düşecek kadar karmaşık yapıya sahip firmalar da mevcut. Bunların yanında, internete inanmıyorum diyenler bile var.

Markaların pazarlama yöneticileri, sahip olduğu bütçeleri daha akıllı yönetmeli. Reklam kampanyaları oluşturulurken, sürece daha etkin dâhil olmaları gerekiyor. Bunu yapabilirlerse dijital medyada daha etkin bir şekilde var olabilirler.

Diğer yandan dijital pazarlama kampanyalarında bütçeler yayıncıya ulaşırken kesintiye uğruyor. Aracılar bu noktada kazanıyorlar. Ancak buna mutlaka bir çözüm bulunması gerekli. Bütçeler direkt reklam yayınlayan sitelere ulaşabilirse iyi taraf için de daha kazançlı olur.

Dijital medyada markanın yer almasında başarı ölçütü ise şudur: Markanın vermek istediği mesajı, mecrayı ziyaret eden kullanıcı ne kadar anlıyor?.. Bu noktada başarılı olmak için marka temsilcileri ve medya planlama ajansları, çok sıkı ve iyi iletişim halinde çalışarak proje üretmeli…

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;