Markalar stratejilerini yeni medya ekseninde geliştiriyor

Nicholas_Mckay__BA_(Hons)_Graphic_Design_New_Media__UCA_EpsomYeni medya düzeniyle artan hız kavramı, kurumsal iletişim stratejilerinin daha dinamik bir yapıya bürünmesini zorunlu hale getirdi.

Yeni medya öncesinde oyun alanı daha kısıtlıydı. Sadece yazılı ve görsel alanlarda reklam verebiliyordu. Artık dijital medyanın da devreye girmesiyle yeni medya düzeni daha çabuk tüketilebilen, hedef kitlesi çok daha geniş ve kendinize ait hedef kitleyi çok daha kolay yakalayabildiğiniz bir düzene geçti.

Markaların görsel basına reklam vermeleri hem çok maliyetli hem de hedef kitlesi çok muğlak olan bir uğraş. Günümüzde özellikle sosyal medya platformları ile markaların hedeflerine uygun kişilere kolaylıkla erişebiliyor olması kurumsal iletişim stratejilerini rahatlattı ve maliyeti küçülttü.

Bu anlamda markaların tanınabilirlik adına geliştirdikleri stratejilerin yapısı değişti. Markalar artık farklı alanlarda, direk hedef odaklı platformlarda yeni medyaya özgü stratejiler kurarak gücünü artırmaya odaklanmış durumda.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;