Markalar yeni teknolojilere neden yatırım yapmalı?

26 Kasım 2013 | Etiketler: , , ,

technology-industry-careerTeknolojiyi takip eden ve yatırımlarını doğru zamanda, doğru biçimde yapan şirketler kazanır? Bu konuda geri kalan şirketler ne kaybeder?

Konuyu en genel anlamda ele alacak olursak çok net ifade edilmeli ki: Teknolojiye yatırım yapmayan firmalar ticari hayatta başarıya ulaşamıyor.

Bir dönem faks makinelerine yatırım yapıyor ve ticari hayatımızı bu altyapı ile döndürüyorduk. Bugün ise bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve altyapı yazılımları ile ticari varlığınızı sürdürmeye çalışıyoruz. Yatırım konusunda gerekli adımları atmayan şirketler hem kısa vadede hem de uzun vadede dezavantajlı duruma düşüyor.

Teknolojiye en iyi oranda, en doğru kaynaklarla ve doğru noktaya odaklanarak yatırım yapan şirketlerin yarışı daima bir adım önde götüreceklerini söyleyebiliriz.

Globalleşen dünyada hepimiz teknolojiyle bir araya gelebiliyoruz. Bir toplantı yapmak için fiziksel olarak bir araya gelmemize gerek yok. İnternet aracılığıyla görüntülü ya da sesli iletişimle ticari faaliyetlerimizi sürdürebiliyoruz. Dolayısıyla her şirket teknoloji ile iç içe hale geldi. Teknoloji bizim dışımızda bir yerde gelişmiyor. Takip etmek kolay hale geldi. Bu yüzden bir taraftan teknoloji gelişirken ona duyarsız kalmak, açıklanabilir ya da kabul edilebilir bir şey değil.

Hedefleri olan ve şirketini geleceğe taşımak isteyen firmaların teknolojik yatırımlardan geri durmamalarını öneriyorum.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;