Mobil teknolojiler markalar için neden önemli?

02 Aralık 2013 | Etiketler: , , , , ,

mobile-techMobil cihazların kullanım oranlarının artmasıyla birlikte mobil pazarlama tüm dünyada büyümesi en çok arzu edilen alan oldu. Bugün akıllı telefon ya da tablet kullanmayan çok az insan var. Ancak buna karşılık Türkiye’de mobil pazarlama ve mobil reklamcılık, SMS üzerine yapılan pazarlama faaliyetlerinin dışında çok fazla gelişemedi.

Mobilde ekranlar küçük ve çok sayıda gadget kullanılıyor ve bu gadget’lerin alt yapıları birbirinde farklılaşıyor. Bu konuda markalar çok heyecanlı ama henüz nasıl ilerleyecekleri konusunda bir yöntem bulabilmiş değiller.

Mobilde çok önemli fırsatlar var. Bunlardan en önemlisi de kullanıcıların nerede olduklarını biliyoruz ve dolayısıyla o esnada insanların neler yaptığını da tahmin edebiliyoruz. Bu da markalar için çok önemli fırsatlar yaratıyor.

Saban uyanır uyanmaz ilk baktığımız, birçok cihazın yerini alan bu akıllı cihazların sağladığı fırsatları değerlendirebilmek için şimdiden hazırlık yapmak gerekiyor. Mobili nasıl kullanacağımıza entegre planlarımız içinde kafa yormamız lazım.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;