Mobilde en etkili pazarlama stratejileri neler?

imagesTürkiye’de 67,9 milyon mobil abonesi bulunuyor. Bunların arasında 3G abonesi olanların sayısı ise 43.9 milyon. 3G neden önemli, diyecek olursanız bu kullanıcıların ellerindeki akıllı cihazlar mobil pazarlamaya çok uygun araçlar. Dolayısıyla kullandığınız kreatifler ve uygulamalar açısından da reklamverenlerin isteklerini karşılayabilecek bir teknolojiye sahip olmaları anlamına geliyor.

Bugün gençlerin yüzde 60’ı tablet sahibi olmak istiyor. Tabletlerin içerdiği fonksiyonlara baktığımızda da hem kullanıcı açısından keyifli içerikler sunuyor hem de reklamverenlere ciddi fırsatlar sağlıyor. Tablet üzerindeki içerikler pazarlamadaki content marketing dediğimiz içerikle entegre uygulamalara, her açıdan uygun sonuçlar yaratıyor.

Biz bugün kendi network’ümüzdeki tablet yayıncılarımızla çok büyük ve küçük reklamverenlerle çok başarılı, keyifli, kullanıcıyla iletişim kuran, onlara keyif veren ve hatta onların açısından baktığınızda markayla bir ilişki kurduran uygulamalar oluşturduk. Bu açıdan baktığımızda da mobil pazarlama aslında içerikle entegre uygulamalar açısından gelişiyor. Kimin nerede ne yaptığını, ne kadar süre ile yaptığını bildiğimiz bir dünyadan söz ediyoruz. Coğrafi hedeflemeden kullandığınız aletin hedeflemesine, kişinin ilgi alanlarına göre hedeflenmesine birde içeriğin layer’ını üzerine kattığınızda hakikaten çok katma değerli bir pazarlama iletişimi fırsatı yaratıyor.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;