resim70805Ofis mobilyası alırken öncelikle ofis mekânınızın ölçülerine ve fiziksel özelliklerine hâkim olmanız gerekiyor. Odaların genişlikleri ve ebatlarının kaç cm/m olduğu verisi elinizde olması gereken bir bilgi.

İkinci olarak hangi meslek grubuna dâhil olduğunuz burada önemli bir rol oynuyor. Örneğin, avukat iseniz daha ciddi ve açık renkleri tercih etmek, ya da sosyal medya ajansı için ofis mobilyası düşünüyorsanız daha canlı renkleri tercih ve dizaynı ona göre yapmak gerekiyor.

Üçüncü olarak kalite diyebiliriz. Çünkü kullandığınız ürünlerin kolay deforme olup olmaması, doğru malzemeler kullanılmış olması, dayanıklı olması ve sizi temsil en iyi şekilde temsil etmesi önemlidir. Alacağınız ofis mobilyasını sık aralıklarla değiştirmeyeceğinizi varsayarsak almışken iyisini almak gerekir diyebiliriz. Örneğin, makam odaları için lake kaplamalı ürünler kullanılırken çalışma odalarında daha dayanıklı, çizilmeyen, sigaradan etkilenmeyen, yanmaz ürünler tercih edilmeli.

Diğer yandan, ofis mobilyası alırken estetiğe önem vermeniz ve beraberinde çalışma psikolojisini de hesaba katmanız önem kazanıyor. Çünkü çalışma motivasyonu veya konsantrasyonu gibi kavramlar ofis mobilyasının şekli, rengi ve dizaynı ile yakından ilgili.

Seçeneğiniz ofis mobilyası psikolojik olarak desteklemeli, çalışma şevkinizi artırmalıdır. Ofis mobilyası seçiminde psikolojik olarak neler getireceğini her aşamada göz önünde bulundurmalısınız.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;