Online eğitimin geleceği nasıl şekilleniyor?

Online learningTeknolojik gelişmeler ve internet hızlarının artmasıyla birlikte bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Bugün online eğitim dünyanın, özellikle Amerika’nın gündeminde olan bir konu. Son bir yıla baktığımızda bu konuda önemli gelişmeler yaşandığını görüyoruz. Yaşanan bu gelişmeler önümüzdeki 1-2 yıl sonrasında tahminlerimizin de ötesine geçebilir.

Bu gelişmeler doğrultusunda biz de Turkcell Akademi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bu proje önümüzdeki bir yıl içerisinde çok daha önemli bir boyuta ulaşacaktır. Online eğitim gençlere ve yetişkinlere değer katarak hızla hayatımızın içine giriyor.

Turkcell Akademi bugün portalında yer alan inovasyon, girişimcilik, iş dünyası, liderlik ve teknoloji konularında gençlere ve çalışanlara iş dünyasına hazırlanma noktasında ilgili uzmanlardan eğlenceli, keyifle seyredilebilecek, kısa, hap gibi eğitimler sunuyor.

Bu eğitimlerin en büyük amacı, gençleri ve çalışanları iş dünyasına hazırlamak ve onların bu dünya içerisindeki performanslarını attırmalarına katkıda bulundurmak. Bugün gençlerin teknolojiyle ilgili fazla bir şey söylemeye gerek yok. Çünkü teknolojiyle birlikte büyüyen bir gençlik var. Fakat öğrenme noktasında destekleyici unsur olarak teknolojiden yararlanmak çok önemli.

Eğitim kurumları, hocalar elbette çok kıymetli ama artık bunlarla sınırlı değiliz. Teknolojiden yararlanarak merak ettiğimiz, öğrenmek istediğimiz konular hakkında fikir edinebilir ya da ilerlemek istediğimiz alanlarda kendimizi geliştirebiliriz. Farklı disiplinlerde ilerleyebilmek, genel kültürümüzü artırmak, bilgi tabanını genişletmek adına online eğitimin çok değerli olduğunu düşünüyorum.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;