Reklamverenler hangi dijital reklam modellerini tercih ediyor?

1_articleimageDijital mecraların reklam gelirleri hızla artıyor. Ancak bugün hala istenilen düzeye ulaşılmış değil. Biz reklamveren bir kurum olarak online reklama ve dijital pazarlamaya önemli bir bütçe ayırıyoruz. Bunun karşılığında da önemli geri dönüşler alıyoruz.

Dijital medyada son derece etkili reklam modelleri var. Bunların birçoğundan anlık dönüşler alabiliyor, reklam ölçümlemeleri yaparak reklam verimliliğini kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca hedef kitle odaklı reklam verebiliyorsunuz.

Reklamverenler, Google ve Facebook reklamları başta olmak üzere, display advertising, affiliate marketing gibi yöntemlerini tercih ediyorlar ve buralardan çok ciddi dönüşler alabiliyorlar.

Son dönemlerde kullanılmaya başlanan Remarketing ve Retargeting gibi yöntemleri kullanarak da sizi daha önce ziyaret eden müşterilerinize yeniden ulaşabiliyorsunuz.

İlerleyen zamanlarda çok daha etkili ve yaratıcı reklam modelleri geliştirilecektir. Şu anda da etkili modeller var ancak daha yaratıcı ve kullanıcıyı rahatsız etmeyecek reklam modellerine de ihtiyaç var.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;