Ses imzası teknolojisi hangi sektörlerde kullanılıyor, avantajları neler?

Electronic-Communication-Network5Ses imzası teknolojisi, alınan çağrıların kaybolmasını önlemek adına başta telekomünikasyon şirketleri olmak üzere büyük firmalarda kullanılmaya başlandı. Yine bankacılı ve hızlı tüketim sektörlerinde de bu teknoloji kullanılıyor. Havacılıkta müşteriler uygun fiyatlı biletleri bulabilmek için telefonda fazlaca vakit geçiriyorlar. Bu zamanı aza indirebilmek için de yine ses imzası teknolojisi kullanılıyor.

Telekom şirketlerinde yapılabilecek çok fazla işlem olduğu için bunları ana menüden yapmak artık mümkün değil. Çünkü insanlar uzun süreler menülerde dolaştıklarında sinir kat sayıları yükseliyor. Bu yüzden onlara güzel bir müşteri deneyimi yaşatmak için bu teknolojileri kullandırmaya çalışıyoruz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) telekom sektörünü yönlendirdiği 80’e 20 kuralında, çağrıların yüzde 80’inin 20 saniyede cevaplandırılması gerekiyor. Fakat müşteriler menülerde dolaştığı zaman bu süreler uzuyor. Ses imzasıyla kendinizi doğrulamada geçirdiğiniz 50-55 saniyelik süreyi 15 saniyeye kadar indirebiliyoruz. Bu sayede firmaya büyük maliyetler yaratmadan müşteri deneyimini daha pozitif hale getiriyoruz.

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;