Şirketler çalışma ortamlarını nasıl renklendirir?

renkli ofisSon günlerde yetenekli çalışanları keşfederek firma bünyesine kazandırmak ve onların firmaya bağlılıklarını sağlamak İK’cılar açısından başarı kriterleri olarak değerlendiriliyor.

Artık yetenekli insanları bulmak yetmiyor. Onların uzun süre firmaya hizmet etmelerini sağlamak, enerjilerinden yüksek ölçüde yararlanmak firma için son derece önemli. Çünkü çalışanlar ne kadar güçlüyse firma da o kadar güçleniyor ve finansal anlamda öne çıkıyor.

Peki, çalışanların bağlılığını arttırmak, enerjilerini ve motivasyonlarını yüksek tutmak için çalışma ortamınızı nasıl renklendirebiliriz? Bu amaçla yola çıkan bazı firmalar, gerek yenilikçi, eğlenceli ya da benzer – konsept – ofis dizaynlarıyla gerekse düzenledikleri ilginç aktivitelerle çalışanlarının motivasyonunu ve bağlılığını arttırmaya çalışıyor.

Bunların yanı sıra; şirket yemekleri, organizasyonlar, çalışan çocuklarının katıldıkları farklı aktiviteler, doğum günü partileri gibi uygulamalar iş ortamına dinamizm katıyor, çalışanları bir araya getiriyor; iletişimi ve bağlılığı arttırıyor.

Tüm bunlar aslında insanların daha farklı alanlardan birbirleriyle iletişime geçmesini sağlıyor. Böylelikle yüksek enerji, yüksek motivasyon sağlanıyor ve ilişkiler sıcak, samimi olarak sürüyor.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;