Şirketlerin kaderi mobil yatırımlara bağlı!

8.-Products-and-technologyMobil teknolojiler bugün büyük firmaların en önemli kanalı haline geldi. 2005-2006 senelerinde firmalar, daha yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan mobil teknolojileri kullanıp kullanmama konusunda kararsızlık yaşıyor ve yanlış teknolojilere yatırım yapabiliyorlardı. Aslında bu tip hataları yapacak zamanları da vardı. Bugünkü koşullar ise çok daha farklı.

Mobil sayesinde zamandan ve mekândan bağımsız hale geliyoruz. Mobilin dosya paylaşımları, günlük iş akış planlarının telefon veya tablet üzerinden takip edilmesi, saha satış uygulamaları, harita üzerinden takip sistemleri, machine to machine sistemler, düzenli veri toplamak ve bunları sistemleştirmek gibi birçok avantajı var. Her biri farklı farklı sektörlere ve bazıları da belli sektörlere yönelik özel imkânlar sunuyor.

Ayrıca mobil günümüzde her firmanın müşterilerine de çalışanlarına da dokunabildiği en önemli kanal. Bu nedenle firmalar bu alana ciddi yatırımlar yaparak stratejilerini netleştirmeliler. Çünkü yapılacak hatanın bedeli ağır olacaktır. Mobilde geri kalan firmalar lider oldukları sektörde 2. veya 3. plana düşebilir, lider olamadıkları sektörde ise yok olabilirler. Bu yüzden kesinlikle her firmanın kendi endüstrisine uygun mobil çözümleri kullanmasının gerekli olduğunu düşünüyorum.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;