Sosyal medya performansları markaları nasıl etkiliyor?

757913ac9efccba3c21197be09ac509cSosyal medyanın markalara kötü etkisi genellikle kriz olarak tanımlanıyor. Kriz çok tehlikeli bir şey çünkü çok hızlı yayılabiliyor. Sosyal medyanın en kötü yönetildiği durumlar krizlerin ortaya çıktığı durumlardır.

Yine sosyal medyanın kötü yönetildiği durumlarda markalar hedef kitlelerine ulaşamıyor. Hedef kitleye ulaşmadıklarında aktarmak istedikleri mesajları da ulaştıramıyorlar.

Sosyal medyayı iyi yöneten markalar hedef kitlelerini tanıma imkânı buluyorlar. Aynı zamanda sosyal ağlar üzerinden kullanıcılarla diyalog geliştirebiliyorlar. Böylece markanın kötü imajını dahi iyi bir noktaya taşıyabiliyorlar.

Sosyal ağlarda güncel konular hakkında paylaşım yapan markalar insanların gündemine kolayca girebiliyor. Bu sayede hayatın içinden konuşan marka imajı oluşturuyorlar. Bu da markayı daha da insancıl gösteriyor. İnsanlarda karşısında bir birey varmış gibi markayla diyalog kurarak onunla zaman geçirmek istiyor. Zaten markaların en büyük arzusu da bunu başarmaktır.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;