Türkiye sağlık sektöründe yeni otorite

health1-300x290

Devletin sağlık konusunda yaptığı çalışmaların etkisi kısa sürede hissedilmeye başlandı. En önemli uygulamalardan biri karekod uygulaması… Piyasaya sürülen sahte ilaçların dağıtımı bu sayede önlenmiş oldu. İnsan sağlığı ve üretici firmalar açısından bu son derece önemli bir adım.

Yine devletin çeşitli sağlık otoriteleri ve üretici firmalarla iş birliği yaparak hastaları birçok konuda bilinçlendirmesi, hasta haklarını koruyan sendikaların artması sektörün geleceği açısından umut verici gelişmeler.

Dünya gazetelerinde ise Türkiye’nin ilaç sektöründe yaptığı denetimler konuşuluyor. Bu konuda olumlu geri bildirimler alıyoruz. Şunu çok net söyleyebiliriz ki: Türkiye artık sağlık konusunda otorite ülkü olarak kabul görüyor.

Türkiye’de yaşayan ve sağlık sektöründe çalışan biri olarak yaşanan tüm gelişmeler neticesinde umutlarımız daha da artıyor. Tüm bunların yanı sıra hala çözülemeyen problemler yok değil. Bunların başında fiyat düşüşleri ve iskontolar geliyor. Bu durum sağlık çalışanları ve ilaç firmalarını olumsuz ekiliyor. Ancak dar boğazlarımızı aştığımız takdirde ilaç sektörünün daha iyi bir seviyeye geleceğini söyleyebiliriz.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;