Yeni video konferans teknolojisi ne gibi avantajlar sağlıyor?

05 Aralık 2013 | Etiketler: , , ,

000000006502Şirketlerimizde çalışanlar artık video konferans sayesinde işe gitmeden işte olabilecekler. Bu teknolojiyi kullanmak ‘Bulut Bilişim’ sayesinde artık çok kolay. Oda tipi çözümlere çok ciddi yatırımlar yapmak ve bunların bakımlarıyla uğraşmak yerine Turkcell’den video konferans servisini ayda 39 liraya alıp sınırsız kişiyle aynı anda toplanabilmek, doküman paylaşabilmek ve yapılan görüşmeyi kaydedip daha sonra arşivden bakabilmek artık mümkün.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan veya ülkeler arası dolaşması gereken insanlar, bu çözüm sayesinde her an her dakika iş hayatının içinde olabilecekler.

Yeni video konferans teknolojisi, çalışanların iş hayatında en çok gereksinim duyulan zamanı, ulaşım ve seyahat esnasında tüketmelerini önleyerek onlara hem zaman kazandıracak hem de ek maliyetlerden kurtaracak. Bunu özel odalarda değil, cep telefonlarından, bilgisayarlarından ya da tabletlerinden yapabilecekler. Bunun için internete bağlanmaları yeterli.

Video konferansın yaygınlığı bugüne kadar çok sınırlı kaldı. Çünkü çok pahalı ve herkesin ulaşabileceği bir teknoloji değildi. Turkcell bu teknolojiye yatırım yaparak video konferansın kolay kullanılabilen ve düşük maliyetli bir hizmete dönüşmesini sağladı.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;