Dijital medya girişimcilerinin yaptıkları hatalar

imagesTürkiye’de dijital medya girişimcilerinin en büyük hatası olaya büyük gözlerle bakmamalarıdır. Bizdeki girişimciler küçük işler yapalım, yavaş yavaş büyürüz, algısıyla hareket ediyor. Evet, bu bir tarz ve kimsenin tarzını yadsıyamayız. Ama çok çabuk büyümek, güçlü bir iş yapmak istiyorsanız daha profesyonel görünmeniz gerekiyor. Bunun içinde kalifiye insanların yönetiminde dinamik bir ekip kurmalısınız. Küçük hedefler koyarak insan kaynağından kıstığınızda dijital medyada başarılı olmanız çok zor.

Dijital medyada yapılan bir diğer hata yayına başladıktan sonraki aşamada karşımıza çıkıyor. O da haberin hazırlama sürecindeki; haberin doğru bir şekilde aktarılması, imla kurallarının doğru kullanılması, habere yorum katılmaması, haberin doğruluğunun teyit ettirilmesi gibi önemli noktalara dikkat edilmemesinden kaynaklanıyor. Tüm bunlar mecranın hızından kaynaklansa da oldukça önemli noktalar. Haberi hızlı vermek önemli; fakat doğru bir biçimde aktarmak daha da önemli.

Günümüz okuyucusu 90’ların okuyucusundan çok farklı. Gelişmeleri anlık olarak takip eden okuyucular imla kurallarına dikkat etmiyor. Onun için bilgiye anında ulaşabilmek daha önemli hale geldi. Hızlı kullanıyor olmamız oradaki hataları da aza indirecektir. Bu da doğru işi yapmayı ve başarıyı getirecektir.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;