Girişimci, tanıtım çalışmalarına ne zaman başlamalı?

22 Temmuz 2013 | Etiketler:

Girişim Haber Genel Yayın Yönetmeni İdris Cin, Bir tanıtıma başlamadan önce ürünün buna hazır olması lazım. Bir internet sitesiyseniz altyapınız belli deneyimlere açık olmalı, hata vermemeli ve içeriğiniz doygun olmalı. Ürün ya da hizmet ne olursa olsun ilk kullanıcılarınızı sizden uzaklaştırmamalı. Eğer ortaya koyduğunuz değer buna hazırsa artık pazarlama faaliyetlerine başlayabilirsiniz.” dedi.

Girişimcilerin ürettiğim değerini daha mükemmel nasıl sunabilirim kaygısını çok fazla taşımamaları gerektiğini ifade eden Girişimci İdris Cin, ”Çünkü mükemmeliyetçi olma kaygısı atılım yapmanıza engel olabilir. Ürününüz kullanıcı tarafından tepki çekmeyecek durumdaysa ürüne uygun kanalları kullanarak pazarlamaya başlayın. Örneğin, online bir projeniz varsa online ortamlarda yer almalısınız. Offline bir ürünse açık hava reklamları, broşür dağıtımı gibi yöntemlerle kullanıcılarınıza ulaşabilirsiniz. Yani koşturduğunuz sektörün gereklerine uygun biçimde pazarlama ve tanıtım yapın.

Burada ikinci önemli nokta, kullanıcılardan aldığınız feedback’leri nasıl değerlendirdiğinizle alakalı. Aldığınız geri bildirimler doğrultusunda kullanıcı ya da tüketicilerinizin istek ve beklentilerini karşıladığınızda müşteri sadakatini oluşturabilirsiniz. Tüketici, kullanıcı talepleri doğrultusunda ürünü geliştirmek veya şekillendirmek de bir pazarlama aşamasıdır.” diye konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;