• 1360 WISE
  • 5085 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

EurAsia Strategies tarafından İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde geleceğin akıllı kentleri tartışıldı.

Zirvenin katılımcılarından İstanbul Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Aydın, kent yönetiminde akıllı sistemlerin önemini vurguladı. Bağcılar Belediyesi’nin uygulamalarına da değinen Aydın, şuları söyledi:

“Teknoloji alanında gelişmeler hızlanırken yerel yönetimler de bu sistemleri kent yönetiminde kullanmalı. Biz bu anlamda ilk kez 2007 yılında Dünya Bankası ile dijital arşiv kurduk. Bu gelişmenin devamında İmar Bankası ile uluslararası yatırımcıların ülkemize gelmeden imar ile ilgili konularda bilgi sahibi olabilmesi için dijital veri sistemlerini hayata geçirdik.Bir sonraki adımda da belediyenin tüm birimlerini birbiriyle entegre ederek ortak bir veri tabanı oluşturduk”

Belediyeye gelen her türlü talebin anında elektronik belgeye dönüştüğünü ve ilgili kişilere iletildiğini, bu sayede de taleplere daha hızlı geri dönüşler yaptıklarını ifade eden Ali Aydın, “Biz Türkiye’de ilk kez fiziki arşiv ile dijital arşivi entegre ettik. Ayrıca Kamu Elektronik Posta’ya ilk başvuran belediyeyiz. Yani bizden talep edilen belgeler kişilere e-posta yoluyla iletiliyor. İnsan belge için işlerini güçlerini bırakıp belediyeye gelmek zorunda kalmıyor. Bir de tapu için nitelikli elektronik imza hizmeti verebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!