BSS Güvenlik Sistemleri hangi alanlarda hizmet veriyor?

BSS Güvenlik Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Fehiman Fidan, BSS olarak hangi alanlarda ne tür hizmet verdiklerini ve hedeflerini Wise TV’ye anlattı.

Yaklaşık 9 yıldır sektörde hizmet veren BSS Güvenlik Sistemleri olarak Türkiye’de birçok alanda yerli üretim yaptıklarını söyleyen Fidan: “İlk yıllarda distribütörlük olarak başladık daha sonra ise arge çalışmalarına yatırım yaparak bir grup firması haline dönüştük ve Türkiye’de birçok alanda yerli üretime başladık. Üretimini yapmakta olduğumuz cihazların içinde ağırlıklı olarak gümrük kapılarında kullanılan tır tarama, otobüs tarama ve araç tarama sistemleri mevcut. Diğer grup şirketlerimizden bir tanesi de dünyada şu anda gerçekten önde olan ve en yeni teknolojiye sahip olan patlayıcı tespit dedektörü üretmekte. bir diğer firmamız ise x-ray cihazlarını Türkiye’de üretmekte” dedi.

Kalite konusunda iddialı olduklarını,  dünya kalitesini yakaladıklarının altını çizen Fidan: “Dünyada bu konuda adı geçen firmaların arasında yer almayı hedefliyoruz. Amacımız arge çalışması yaparak şu anda Türkiye’de mevcut olmayan güvenlik cihazlarını Türkiye’de üretebilmek. Teknoloji olarak buna sahip olduğumuza inanıyoruz. Bu konuda Rus teknolojisinden de esinleniyoruz. Şirketlerimizden bir tanesinde Ruslar ile ortaklığımız var. Onlar kendi teknolojileri ile Türkiye’ye geliyorlar. Onların teknolojilerini kullanarak yerli yazılımcı mühendislerimizle ve mümkün olduğu kadar yerli malzeme kullanarak Türkiye’de üretmeye çalışıyoruz. Burada ki hedefimiz ürettiğimiz cihazları kontrol edebilmek. Yani bir cihazı ithal ettiğiniz zaman o cihaz size neyi sunuyorsa onu yapabiliyorsunuz. Onun üzerinde bir takım değişiklikleri yapamıyorsunuz. Ama biz Türkiye’deki koşullara ve müşterilerimizin taleplerine uygun olarak o cihazın üzerinde gerekli olan bütün yenilikleri yaparak müşterinin taleplerine uygun olarak üretim yapabilmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;