• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Core Akıllı Ev Sistemleri Satış Müdürü Erdal Demirci, Core’un kendi teknolojisi olan, sayesinde dünyada çoklu kullanıcı desteğinin sağlandığı CoreSense teknolojisini ve özelliklerini Wise TV aracılığı ile anlattı.

Core’un tüm mobil uygulamalarının tamamen kullanılabildiğinin altını çizen Demirci: “Apple Watch uygulaması sadece sistemi kontrol etmek değil, aynı zamanda bildirimleri de görüntüleyip uygulamaya dahil ettiğimiz bir sistem. Bizim CoreSense dediğimiz bir teknolojimiz var. CoreSense teknolojisi ile eve olan uzaklıkları 4’e böleriz evde, yakında, uzakta ve çok uzakta şeklinde. Kişilerin eve olan konumlarını sistem otomatik olarak bilir ve evi buna göre yönetir. Bunu yaparken de GPS sistemini kullanmaz. Bunun sebebi ise GPS ciddi anlamda bir pil tüketimi gerçekleştirir. Core’un en önemli özelliklerinden bir tanesi yaptığı  tüm mobil uygulamaların ve özelliklerin tamamen kullanılabilir olması. Bu kullanılabilirlikte şu anlama gelir örneğin, telefonunuzun pil ömrünü bitirebiliyor bunun olmaması gerekiyor buna özel geliştirdiğimiz bir teknoloji” dedi.

CoreSense teknolojisi ile artık evlerin akıllı olmaktan çıkıp, düşünebilen ve kendi kendini yönetebilen bir sistem haline dönüştüğüne dikkat çeken Demirci, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu sistem evi akıllı halinden çıkartıp artık bu evi düşünebilen ve kendi kendini yönetebilen bir teknoloji haline getiriyor. Örneğin, evden çıktınız, sizin  evden çıktığınızı biliyor ve evde kapanmasını istediğiniz her yeri kapatıyor, kapınıza kadar kilitleyebiliyor, alarmınızı devreye alıyor ve siz evden çıkıyorsunuz. Yaklaşmaya başladığınız da örnek veriyorum evden çok uzaktasınız yakında pozisyonuna geçtiniz, bu yakında konumunda sistem termostatınızı 22 dereceden yaklaştığınızı bildiği için 24’e çıkartabiliyor geldiğiniz zaman sıcak bir ev bulabilesiniz diye. Kapınıza yaklaştınız 1 metre kala alarm sistemini devreden çıkartıp ana giriş kapısını açıp “Hoş geldin” senaryosunu devreye alarak aydınlatmalarınız vs. yine senaryoya tanımladığınız bütün yükleri takip etme şansına sahipsiniz.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!