İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri iş hayatına nasıl hazırlanıyor?

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Baz, öğrencilerini iş hayatına hazırlama noktasında sundukları imkan ve verdikleri destekleri Wise TV’ye anlattı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerini iş hayatına hazırlama noktasında sundukları imkan ve verdikleri destekleri sıralayan Baz, “İş hayatına hazırlanma noktasında da önemli uygulamalı eğitimlerimiz var. Mesela bir sanal banka projesi. Vakıf Bank iş birliği ile oluşturulmuş bir bankada beki de hiç bir üniversitede olmayan bir ortam söz konusu. Yani zamanı geldiğinde ve fırsat olduğunda bir bankada görev aldığında öğrenci bilerek tecrübe ile iş hayatına iddialı bir giriş yapmış olacak. İkincisi ise sanal mahkemeler… Burada da adliye içerisinde bir mahkeme nasıl işliyorsa öğrenciler bunun uygulamasını bizzat yaparak bir deneyimlemiş oluyorlar. Ayrıca yine İletişim Fakültesi’nde önemli laboratuvar deneyimleri ile meslek hayatlarına başladıklarında ihtiyaç duyacakları tüm teknolojik altyapıyı tanımış oluyorlar. Dolayısıyla meslek hayatlarına 1-0 önde başlamış oluyorlar” dedi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerinin girişimci olma noktasında teşvik ve destek vererek hayata hazırladıklarını ifade eden Baz, şunları söyledi: “Mühendislik alanlarında ise öğrencilerimize önemli laboratuvar hizmetleri sunuyoruz. Bu laboratuvarlarda biz öğrencilerimizin bireysel olarak proje geliştirmelerini de destekliyoruz. Dolayısıyla öğrencilerimiz kendilerini teknolojileri kullanmaya üretmeye neredeyse hazır halde buluyorlar. Bir diğer hususta öğrencilerimizi girişimci olma yolunda teşvik ediyoruz. Öğrencilik yıllarından itibaren şirketleşmelerinin önemi vurguluyor ve bu noktada da kendilerini destekliyoruz.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;