Omni-Channel Finans yapısı neden geleceğin modeli olarak düşünülüyor?

17 Kasım 2016 | Etiketler:

Veripark Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan Omni-Channel finans yapısının neden geleceğin finans modeli olarak düşünüldüğünü Wise TV’ye anlattı.

Özkan yaptığı açıklamada, “Omni-Channel kavramsal olarak uzak olduğumuz bir kavram değil, temelde başlaması nasıl ortaya çıktı diye düşünecek olursak tüm kanallardan müşteriye aynı kullanılabilirlik ve aynı söylemlerle ulaşmakla beraber ortaya çıkmış bir kavram. tabi ki bu kolay bir şey değil, biz en başta Omni-Channel’ı dijitalizasyon ve dijital kanallar üzerinde düşünürken aslında şubenin de bunun ayrılmaz bir parçası olması tek bir altyapıyla geliştirme verimliliğinizi artırıyorsunuz. Çünkü bir yerde uyguladığınız bir yapıyı diğer yerlerde aynen kullanabiliyorsunuz. Diyelim ki bir sigorta ödemesi fonksiyonunu bir kere geliştirdiğinizde, internet şubesi için mobil, call center hatta şube için geliştirilmiş oluyor” dedi.

Bunun bir verimlilik artışı olduğunu ve müşteri bakış açısından bakılacak olursa Omni-Channel’ların dijitalizasyon olarak yeniden adlandırıldığını söyleyen Özkan, “müşteri her kanalda başka bir şey görmektense aynı şekilde çalışan aynı kullanılabilirlikle kendisine davranan tek bir banka ön yüzü görüyor. Müşterimizin hangi kanalda hangi tür davranışlarda bulunduğunu hangi tür kampanyalara ne şekilde cevap verdiğini ölçümlüyor ve ona göre dağıtabiliyoruz. Bunun içinde bir Omni-Channel yapımızın olması gerekiyor. Omni-Channel’ın ayrılmaz bir parçası mobil bankacılık, müşteriler bankacılık işlemlerini mobilden kullanıyor bankacılık harici her şey mobilden yapılıyor doğal olarak biz Omni-Channel derken mobili buradan ayrı tutmuyoruz. Bütün işlerinizi yaparken kullandığınız medyanın kullanılabilirliğini ve müşteri alışkanlıklarına uygun olarak sizinde servislerinizi sunmanız gerekiyor” diyerek kullanıcı davranışlarının mobil üzerinden de değerlendirilerek uygun çözümler üretildiğini belirtti.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;