• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Pazarlama alanında çalışmayı düşünenler neler yapmalı?

Pazarlama alanında çalışmayı düşünenler neler yapmalı?

Logitech Pazarlama Müdürü Selver Yıldız Küçükkoyuncu, ”Günümüzde pazarlama çok gözde bir alan. Üniversitelerde; işletme mühendisliği, iktisat, endüstri bölümlerinde okuyan arkadaşlarımıza sorduğunuzda genellikle pazarlama alanında çalışmak istediklerini duyuyoruz.” dedi.

Küçükkoyuncu sözlerini şöyle sürdürdü: ”Aslında zorlu bir departman dolayısıyla burada çalışacak arkadaşların öncelikle kişiliklerinin pazarlamaya uygun olup olmadığını sorgulamalarını tavsiye ediyorum. Gerçekten bu departmanda mutlu olacaklarsa kariyerlerine burada devam etmeliler. Bunu anlamanın en iyi yolu ise staj deneyimleridir. Bunun için ticari pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya ya da PR gibi pazarlamanın alt departmanlarında çalışarak deneyimleyebilirler. Bu sayede marka yönetimi için uygun olup olmadıklarını göreceklerdir diye düşünüyorum. Çünkü markayı, hedef kitleyi çok iyi tanımanız ve çalıştığınız şirketi çok iyi sahipleniyor olmanız gerekiyor.

Pazarlama, çok yoğun ve çok hızlı değişen bir alan. Bundan iki, üç yıl önce sosyal medya yoktu. Pazarlama uzmanlarının markayı buraya çok hızlı adapte etmesi gerekti. Dolayısıyla tüm bu hıza aksiyona hazır olup olmadıklarını anlamaları için çeşitli markalarda staj deneyimlerine sahip olmaları gerekiyor.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!