• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

İnşaat sektörünün önemli oyuncularından olan Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, bankaların inşaat projelerine uyguladığı kredi politikalarının, sektörün gelişimi açısından engel teşkil ettiğini iddia etti.

Bankaların inşaat firmalarına baskı yaptığını belirten Mehmet Karasu, “Bankalar inşaat firmalarından projelerini bitirir bitirmez kredilerini kapatmalarını istiyor. Bu zaten dünyada da böyledir. Proje biter, krediler ödenir. Ancak Türkiye’de inşaatlara verilen krediler 36 ayı geçtiği andan itibaren bankaların baskıları başlıyor. Bir projeyi başarılı bir şekilde bitirebilmek için gerekli olan zamanı ayırdığınızda, proje büyükse ve uzun bir zamana ihtiyaç varsa bankalar tarafından korkunç bir biçimde eleştiriliyorsunuz. Durum öyle bir hal aldı ki proje sahipleri zaman konusunda bankaları ikna edebilmek için çabalıyor” dedi.

Avrupa ve Amerika’da ise Türkiye’nin tam tersi bir yaklaşımla bankaların firmalara projelerin erken ilerlediğini, daha kontrollü adım atmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduğuna vurgu yapan başarılı İş Adamı Mehmet Karasu, bu işleyiş farkının ironik olduğuna da dikkat çekti.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!