• 1360 WISE
  • 5085 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Atabek Koleji Okul Müdürü Mehmet Sarıtemur, kolej seçiminde hangi kritik noktaları göz önünde bulundurmak gerektiğini Wise TV’ye anlattı.

Değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlamış bireyler yetiştirmenin eğitim ortamlarıyla mümkün olduğunu dile getirerek söze başlayan Sarıtemur, “anne babalara okul seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğiyle ilgili tavsiyelerde bulunmak istersek, öncelikle okulları yerinde ziyaret etmelerini ve eğitim imkanlarıyla ilgili bilgiler almalarını isteriz. Öncelikle aktif okul zamanında okullara gidip güvenliğinden, öğrencilerin davranışlarına, temizlikten, çevre konseptine kadar her şeyle ilgili ipuçlarını elde etmiş olurlar. Yabancı dil sürecine dikkat etmeleri gerekiyor hatta ikinci yabancı dil olarak neler sunuluyor bunları araştırmalarını isteriz.” dedi.

Eğitim öğretimin yalnızda derslerle sınırlı kalmadığını da vurgulayan Sarıtemur, “velilerin, okul içindeki sosyal etkinlikler ve sportif aktiviteler neler bunlara da dikkat etmeleri gerekiyor. Aileler, çocuklarının; bireysel, sosyal, duygusal ve ruhsal yönden de desteklenmesi gerektiğini bilmeliler. Bunun yanında öğretmenlerin yeterliliklerine dikkat etmek gerekir, sürekli değişip değişmediğini sorgulayabilirler. Yine üstün çocuklarla ilgili atölye çalışmalarının neler olduğuna dikkat etmeleri gerekir.” diyerek eğitim-öğretimin çok yönlülüğüne önem verilmesi gerektiğini belirtti.

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!