Data Market EMC platformu kurumların iş süreçlerine ne gibi katkılar sağlıyor?

Data Market Özel Çözümler Satış Yöneticisi Hayrettin Sezen kurumların iş süreçlerinde Enterprise Content Management System platformunun sunduğu çözümleri Wise TV’ye anlattı.

Kurumlara  çözümleri  sunarken öncelikle kurum ile beraber bir iş ihtiyacı analizi yaptıklarını belirten Sezen,” Bizim bu zaman kadar yaptığımız tespitler Enterprise Content Management system platformunun daha çok dijital dönüşüm alt yapılarındaki dijitalleşme ve world cloud’un dijitale taşınması gibi genel ihtiyaçlar olduğu yönünde. Data Market olarak bu çözüm için distribütör olduğumuz Onbase’in Enterprise Content Management tull’unu öneriyoruz.Bu sunmuş olduğumuz Tull aslında bir platform. Bu Tull’un içerisinde belirli bileşenler bulunmakta. Bu platformun 5 ana başlığı bulunmakta.” dedi. Sezen platformun 5 ana başlığın detaylarına değinerek sözlerine ” Baktığınızda bu 5 ana başlık birbirinden bağımsız gibi dursa da Data Market olarak Enterprise Content Management tullarının tüm bunları  içerisinde barındırması gerektiğini düşünüyoruz ve sunduğumuz Onbase platformu da uçtan uca müşteri ihtiyaçlarına bu kapsamda çözüm üretebiliyor. Bize gelen taleplerde özellikle müşterilerimiz geçmişten gelen, fiziki dünyada duran bilgi ve belgelerin dijital ortama taşınması, bunların ayrıştırılması, sınıflandırılması, akıllı hale, anlamlı hale getirilip iş süreçlerine entegre edilmesi gibi başlıklar öne çıkıyor ve aslında bu taleplerin temelinde dijital dönüşüm ihtiyaçları yatıyor. Son dönemlerde dijital dönüşüm projelerinin hız kazanması ile beraber aslında Enterprise Content Management system platformunda da bir hareketlenme gözüküyor. Dolayısıyla müşteri bize bu ihtiyaç ile geldiğinde öncelikle capter platformları olması gerektiğini öneriyoruz” diyerek devam etti.

Sezen veriyi kaynağında yakalamak ve kaynağında anlamlandırmak sonraki proseslerin daha verimli ve etkin yönetimi için capter platformlarının büyük önem taşıdığını vurgulayarak capter ile müşterilerin kaynağından bağımsız dışarıdan gelen tüm bilgi ve belgelerini otomatik olarak içeri alabildiklerini, akıllı sistemlerle sınıflandırma yapıp, ayrıştırdıkları ve arkada kullanılan zekalar ile içerisinde veri çıkarttıkları bir sistemlerinin olduğunu söyledi.

Onbase’in çok güçlü bir doküman yönetim sistemi barındırdığını ifade eden Sezen “bir kurumun tüm dokümanlarını belli iş kuralları ile saklayabildikleri ve yönetebildikleri bir  yapı olduğunu, bu yapıları oluştururken kurumun genel organizasyon şemasına ya da kullanıcı yetkilerinin tanımlandığı yapılara entegre edip, ihtiyaca göre devlet arşivleri enstitüsünün de onaylamış olduğu, klasör yapıları ve doküman saklama yöntemleriyle dokümanları saklayıp yönetebildiklerini belirtti.  Tüm bu yönetimleri kurumun doküman tipleri ya da departman yapılarına göre yapabildiklerini, Onbase’in tüm bu konularda esnek bir yapıyla çözümler sunduğunu  bir kurumun kaynağından alınan verisi ile başlanan her türlü iş sürecini Onbase üzerinde yürütebildiklerini ifade eden Sezen, sistemin kolay kullanımına da değinerek, kullanıcıların her türlü işlemi, kapsamlı bir eğitime gerek duymadan yapabileceklerinin altını çizdi.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;