ITU GATE nedir?

03 Eylül 2015 | Etiketler:

İTÜ ARI Teknokent İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, ulusal firmaları global ağlara açmak için planladıkları “ITU GATE” programını ve kazanımlarını Wise TV aracılığı ile anlattı.

ITU GATE programının İTÜ ARI Teknokent’in varlığının amacına yönelik geliştirilen bir program olması nedeni ile katılımcılardan herhangi bir bedel talep edilmediğinin altını çizen Eryılmaz: “ITU GATE programından bahsetmek istiyorum. ITU GATE, İTÜ ARI Teknokent’in birçok firmaya sağladığı gibi değişik konularda bu sefer ulusal firmaları global ağlara açmak için bir köprü program 3 ayık bir paket yılda 3 kere tekrarlanması planlanan bir program. 3 aylık ITU GATE programı kapsamında özellikle ürününü elinde tutan hatta mümkünse Türkiye’de veya diğer ülkeler de belli bir müşteri temasını yakalamış, portföyü olan firmaları davet ediyoruz. Tamamen bedelsiz ne hisse ne de para teklif edilmeden İTÜ ARI Teknokent’in zaten varlığının amacına yönelik dizayn ettiği bir program ITU GATE” dedi.

Son olarak Globali hedefleyen firmaları ITU GATE programına davet eden, programın uçtan uca ayaklarını ve verdikleri eğitim-danışmanlık hizmetlerini anlatan Eryılmaz:
“ITU GATE’in 3 aylık paketin içerisinde 6 hafta boyunca eğitim, danışmanlık ve mentorluklar ile programa kabul edilen 20 firmanın özellikle Amerika pazarına girişi ile ilgili bir strateji, iş modeli geliştirme, müşteri geliştirme gibi konularında finansal ve iletişimsel konuları da kapsayacak şekilde bir danışmanlık içeriği sunuyoruz. 20 firma bu eğitimi aldıktan sonra Türkiye’de bir Demo Day organize edip içlerinden 8 firmayı seçiyoruz. Ardından 1 ay boyunca Amerika’ya götürüyoruz. Burada Chicago ve San Francisco’da 1 ay boyunca bu firmaların iş geliştirmeleri ve Amerika pazarına girmeleri ile ilgili local partnerlerimize de destek olarak bu süreyi gerek müşteri gerek distribütör gerek ortak gerek ise yatırımcı bulmaları için desteklediğimiz bir olarak düşünülebilir ITU GATE. 13 Eylül’e kadar ITU GATE’in 3. dönem başvuruları devam ediyor. Amerika’yı hedefliyorum ve bu pazar girmek istiyorum, artık globale açılmak düşünüyorum diyen bütün firmaları ITU GATE’e başvurmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;