• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Avaya Satış Mühendisi Dinçer Güneş Ağ Sanallaştırma sistemlerinin şirketler için önemini Wise.tv ekibine anlattı.

Sunucu sanallaştırılmasından tam anlamıyla faydalanabilmek için ağların da sanallaşması gerektiğine vurgu yapan Avaya Satış Mühendisi Dinçer Güneş;” Ağ üreticilerinin hepsi bu konuda araştırmalar yapıyorlar. Biz de Avaya olarak 40 yıldır kullandğımı ethernet teknolojisi ve bunun üstünde çalışarak geldiğimiz protokollerle bu işin zor olacağını öngörerek hepsinin yerine ethernet üstünde çalışan yeni bir protokol yazdık ve diğer üreticilerinde kullanımına açtık” dedi.

Network sisteminin çok karmaşık protokoller yığını olduğunun altını çizen Güneş;” Bütün kontrolü merkezi bir noktaya alıp sanallaştırmayı düşündüğünüz zaman alttaki cihazlara bunu yaptırmak için bir ara birim gerekiyor. İşte bu ara birimin yazılması için aslında bütün üreticiler konsorsiyumlar kuruyor. Bunların kullanıcıya sunduğu vizyonda şu ki tek bir ortak ekrandan birkaç sihirbaz vasıtasıyla ileri ileri ileri yaparak bir sunucuyu yaratmak ve o sunucunun ihtiyaç duyduğu depolama kaynağının işletim sisteminin yüklenmesi network üzerindeki ayarlar vs. hepsinin arka plana aktarılması böylece iş süreçlerinin hızlandırılması ve bunları ağın çalışması devam ederken yapabilmek” diye özetledi.

Şu an dünyada yaklaşık 300 tane networklerinin olduğuna ve 2 günde bir bu sayıya yeni bir üye eklendiğine vurgu yapan Dinçer Güneş sözlerine şöyle devam etti; ” Çünkü bu teknolojiye geçen kullanıcılar arasında da yaptığımız anketlerde gerek iş devamlılığı, gerek hata giderimi, kurulum, gerekse yeni servislerin devreye verilmesi bütün bu konulardaki iyileşmeler çok radikal bir boyutta. Dolayısıyla hemen kullanıcılar tarafından da algılanıyor ve uygulaması da hızlı bir şekilde yapılıyor.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!