Ar-ge reform paketi nasıl oluştu? Sistem Global Danışmanlık ve NoviCor neler vaad ediyor?

Sistem Global Danışmanlık ve bünyesinde bulundurduğu şirketlerin yeni geliştirilen Ar-Ge Reform Paketi ile ilgili sunduğu hizmetleri Sistem Global Danışmanlık İş Geliştirme Müdürü ve Partneri Özerk Şener ile konuştuk.

Şener, hem Ar-Ge Reform paketini hem de Sistem Global Danışmanlık bünyesinde Ar-Ge Reform Paketine yönelik hizmet veren Novicor Technology Partners başta olmak üzere tüm şirketlerin hizmetlerini detaylıca anlattı.

“Kanun farkındalığının yaratılması konusunda bir misyonumuz var”

Sistem Global Danışmanlık olarak kanunun oluşum aşamasında çeşitli STK’lar ve kanaat önderleri ile birlikte yer aldıklarını ve Ar-Ge Reform Paketine katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Şener, “Kanunla ilgili farkındalığın Türkiye genelinde yaygınlaştırılması için kendimize de misyon yüklüyoruz.

Paydaşlarla programlar düzenliyoruz. Ar-Ge hizmetlerinde bütünleşik hizmetler sunabilmek amacıyla birkaç markayı bünyemizde barındırıyoruz. Bunların başında da NoviCor geliyor.” şeklinde konuştu.

“Hizmetler yeni kanuna göre revize edildi”

“Sistem Global Danışmanlık olarak entegre ve katma değer hizmetler sunma konusunda kendi alanımızı belirledik” diyen Şener, hizmetlerinin teknik, mali ve hukuki ekipler tarafından yeni kanuna göre revize edilmiş olduğunu da aktardı.

Firmadaki ekiplerin bu kapsamda yürüttüğü çalışmaları da detaylandıran Şener, mali ekiplerin teşvik uygulamalarına yönelik değişikliklere kendilerini uyarlamış olduğunu, firma bünyesinde bulunan bir diğer marka Teknopay Teknik Bordrolama Hizmetleri’nin istisna uygulamalarına yönelik çalışmalar yürüttüğünü ve NoviCor’un da akademi-sanayi iş birliğindeki projelerdeki çalışmalarının ve tecrübelerinin katkı sağlayacağını anlattı.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;