Black Box’ın medya converter ve KVM ürünleri ne vaad ediyor?

15 Şubat 2016 | Etiketler: , , , ,

Fotech Satış Koordinatörü Umut Altun, Black Box’ın video converter ve KVM ürünlerini ve karşıladıkları hizmeti Wise TV’ye anlattı.

Black Box’ın medya converter ve KVM ürünlerini ve bunların kullanımında fayda sağlayan noktaları, kullanılabilirlik özeliklerini anlatan Altun, şunları söyledi:

“Fotech olarak Black Box’ın medya converter ve KVM ürünlerinin Türkiye distribütörüyüz. Medya converter ürünleri her kablo ve her uygulamada kullanılabilir sloganı ile çıkıyor. Farklı hız, çalışma tipi, modu ve kullanılan medya tipine ait network cihazları birlikte çalışabiliyorlar. Masaüstüne kadar fiber uygulamalarında yine bu converterlar kullanılabilir. Poe özellikli converterlar uzak wireless access pointlere ve güvenlik kameralarına güç sağlayabiliyor. 10G uzatma bu yapı üzerinden sağlanabiliyor. Twisted pair, fiber gibi farklı medyaları birbirine bağlamakta kullanılıyor. En çok kullanıldığı uygulamalar bakır netwok içine fiber segmentlerin eklendiği durumlardır. Bu uygulama ethernet ağını bakır kablonun izin verdiği 100 metre sınırından daha genişletmeye izin verir. KVM; keyboard, video ve mouse kelimelerinin kısaltmasıdır. Black Box’ın ürünü, High Performance KVM olarak geçmektedir. KVM çözümlerinde özellikle KVM OVER IP yada HD video matrix switcher gibi özellikler mevcut. KVM üzerinde önemli güvenlik özellikleri mevcuttur. Kontrol odalarında hedef cihazlara driver yüklemeye gerek kalmadan, kullanıcıları hedef cihazlara yönlendirme özelliğine sahiptir. Endüstriyel kontrol odalarından, ordu uygulamalarına ve  askeri uygulamalara kadar bir çok alanda kullanılabiliyor. Bunun dışında telekom, kamu ve dağıtım tarafında bir çok referansı var ve kullanım alanları oldukça yaygın.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;