Digital Signage nedir?

Wise TV’ye konuşan iDisplay Proje Satış Yöneticisi Tamer Çeltekligil, digital signage sistemleri hakkında bilgiler aktardı.

İçeriği ve yönetimi tamamen kullanıcının yönetiminde olan kapalı devre yayın sistemleri olan digital signage sistemleriyle ilgili olarak Çeltekligil’in aktardığı bilgiye göre kullanıcılar, özel tasarımlı resim, video, hava durumu, döviz kur bilgileri gibi birçok farklı içeriği tek bir ekranda dijital olarak yayınlayabilir. Çeltekligil konuşmasına şöyle devam etti:

“Yeni nesil bir bilgilendirme sistemi olan digital signage, pek çok alanda ve sektörde, iç ve dış müşterilerle etkili iletişim kurulmasını sağlayan kapalı devre bir yayın çözümüdür. Digital signage, çeşitli görüntüleme sistemleri ve yazılım çözümleri ile resim, video, grafik içeriklerinin yanında haber, kayan yazı, hava durumu, trafik ve yol bilgisi, para bilgisi, gibi birçok dinamik verinin bir sistem üzerinden gösterilmesi prensibi ile çalışmaktadır. Ağ yapısı (IP network) üzerinden konum bağımsız olarak uzaktan yönetilebilen digital signage ile merkezi zamanlama ve yönetilebilirlik özelliklerini kullanarak LED LCD ekranlar, digital açık hava panoları, VideoWall ve kiosk gibi dijital medyalarda yayınlar gösterilebilir ve yayın içeriklerin gösterim zamanları planlanabilir. Digital signage çözümlerinde 10” ile 105” arası ekran seçenekleri bulunmaktadır.”

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;