Eno Bilişim firmaların mobil ihtiyaçlarına yönelik ne tür çözümler sunuyor?

16 Şubat 2015 | Etiketler: , , , ,

Kurumların mobil tarafta ihtiyaçlarının farkına vardıklarını ve bu alana yatırım yapmaya başladıklarını söyleyen Eno Bilişim Genel Müdürü Fatih Saygı, hala ciddi yatırımların gerçekleşmediğini, büyük yatırımları duraksatan etkenler olduğunu belirtti.

Saygı’ya göre şirketler mobil çözümler noktasında büyük yatırımlar için bekle gör politikası izliyorlar; bu nedenle de küçük çözümlerle yol alıyorlar. Şirketlerin izledikleri bu yol, onların Native Developer denilen Android ve iOS geliştirici firmalarla çalışmak durumunda bıraktığını, bunun da yüksek maliyetli olduğunu ifade eden Saygı, “Biz de bu alana odaklandık ve çözüm geliştirdik. Daha çok web teknolojilerinde görülen hızlı web sitesi geliştirilebilen WordPress gibi bir çözümü mobil için tasarladık. Web bilgisi olan kişilerin kolaylıkla kullanabileceği bir middle web ile insanların hızlı geliştirme yapabilmelerini, uzaktan veya yerinde müşterilerinin mobil ihtiyaçlarına cevap verebilmelerini sağlayan platform oluşturduk.” dedi.

Platformun güvenlik açısından da değerlendiren Saygı, şunları söyledi: Son kullanıcılara ait mobil uygulama geliştiren çözüm sahibi kişiler var. Ancak enterprise çözümler sunarken güvenlik duvarı gerekiyor. Çünkü bu uygulamaların her birisine erişim için ayrı bir yetkilendirme mekanizması gerekiyor.Biz kurumsal çözümler tarafından geldiğimiz için ihtiyaca yönelik olarak müşteri ve şirket bazında yani kullanıcı bazında profile bazlı yetkilendirme mekanizması da sunabilen platformla tek elden kendi ürünlerini kullanıma açabilecekleri, yetkilendirmeyi yönetebilecekleri bir platform da sunabiliyoruz.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;